Športujete počas zimy? Tieto procedúry vás udržia fit! | WELLNESS Hotela PARTIZÁN ****
Športujete počas zimy? Tieto procedúry vás udržia fit!

Ste fanúšikmi aktívneho pohybu počas celého roka? Neviete si zimu predstaviť bez poriadnej lyžovačky, bežiek alebo behu na čerstvom vzduchu? Doprajte vašim svalom a organizmu relaxačné procedúry Hotela Partizán**** a nedobehne vás svalová horúčka ani iné zdravotné problémy, ktoré šport so sebou občas prinesie.

Športová masáž s horskou mätou

Ako masáž vyzerá?

Športová masáž je zameraná na prekrvenie a prehriatie svalového tkaniva. Je podobná ako klasická masáž, svojou dynamikou a povahou je však určená pre ľudí, ktorí podávajú fyzicky namáhavejšie výkony. Podľa toho, či ste po športovom výkone alebo sa naň ešte len pripravujete, zvolí masér spôsob, akým vás bude masírovať.

Prečo ju máme radi?

Spája v sebe príjemné s užitočným. Okrem príjemného relaxu vyburcuje vaše svaly k výkonu alebo ich rýchlejšie zregeneruje. Jej účinkom budete naozaj prekvapení.

Komu ju odporúčame?

Ľuďom, ktorí sa venujú športu aktívnejšie ako len rekreačne. Oceníte ju aj vtedy, ak vo vašom zamestnaní podávate veľmi namáhavé fyzické výkony.

Reflexná masáž chodidiel

Ako masáž vyzerá?

Pri reflexnej masáži sa masér zameria na stimuláciu reflexných bodov, tzv. receptorov, ktoré sa nachádzajú na chodidlách. Stláčaním receptorov na chodidlách sú stimulované reflexné body, ktoré tiež priamo či nepriamo vplývajú na funkciu niektorých vnútorných orgánov.

Prečo ju máme radi?

Okrem toho, že vaše chodidlá budú ako znovuzrodené, zažijete dokonalý, celotelový relax. Výborne si pri nej oddýchnete. Mnoho klientov tiež tvrdí, že pravidelná reflexná masáž chodidiel zlepšila ich dlhodobé problémy s konkrétnymi orgánmi či problémami organizmu.

Komu ju odporúčame?

Aktívnym aj rekreačným športovcom, ktorí pri športe namáhajú dolné končatiny. Ak sú vaše nohy celodenne stiahnuté v lyžiarkach či špeciálnej obuvi, masáž chodidiel vám určite padne vhod. Každému, kto potrebuje vypnúť a zbaviť sa stresu v krátkom čase.

Masáž lávovými kameňmi

Ako masáž vyzerá?

Masáž lávovými kameňmi je zameraná na regeneráciu celého tela. Má uvoľňujúce účinky, pôsobí antistresovo a pomáha nám k lepšej hybnosti. Pri masáži sa používajú podobné hmaty ako pri klasickej masáži, nahriate lávové kamene však navyše vaše telo príjemne prehrievajú. Masírované je celé telo, vrátane tváre. Teplota kameňov sa pohybuje od 40 do 60 stupňov.

Prečo ju máme radi?

Okrem uvedených účinkov stimuluje tvorbu endorfínov a navodzuje pocit šťastia. Ak sa ťažko vyrovnávate s pochmúrnym počasím a dlhými zimnými večermi, masáž lávovými kameňmi vás opäť nabije energiou.

Komu ju odporúčame?

Aktívnym aj rekreačným športovcom, ktorí zaťažujú chrbtovú časť. Oceníte ju aj ako pomoc pri rekonvalescencii po chorobe. Ľuďom so sedavým zamestnaním ale aj klientom, ktorí sú celý deň v pohybe. Proti stresu.