Letná starostlivosť o pokožku: super tipy pred a po opaľovaní | WELLNESS Hotela PARTIZÁN ****
Letná starostlivosť o pokožku: super tipy pred a po opaľovaní

Teplé slnečné lúče dajú našej pokožke počas leta poriadne zabrať. Čo robiť, aby si vaša pokožka zachovala svoju mladosť a zdravie a opaľovanie sa nestalo pre vás v budúcnosti strašiakom?

Starostlivosť pred opaľovaním: peelingové procedúry

Aby vaše opálenie bolo nielen krásne ale vydržalo vám čo najdlhšie, pred zahájením letnej dovolenky na slnku určite odporúčame absolvovať peelingovú procedúru. Vďaka peelingu bude vaša pokožka zbavená odumretých kožných buniek. Bronzový tón pleti bude navyše rovnomerný po celom tele a tak sa vyhnete neestetickým fľakom a škvrnám. V Hoteli Partizán**** využívajú klienti pred opaľovaním najčastejšie peelingovú masáž hodvábne telo. Okrem revitalizačnej masáže vám doprajeme peelingovú starostlivosť produktami podľa vlastného výberu s vôňou levandule, maliny, grepu, lipy či čokolády.

5 tipov pre zdravé a krásne letné opálenie:

  • Opaľujte sa pomaly – na začiatku opaľovacej sezóny choďte na opaľovanie pozvoľna. Vyhýbajte sa pobytu na slnku medzi 11. a 15. hodinou.
  • Striedajte slnko a tieň – akonáhle pocítite, že vaša pokožka sa sfarbuje do červena, schlaďte sa vo vode alebo pobudnite v tieni, inak vám hrozí spálenie.
  • Zásobte telo betakaroténom – tento vitamín sa postará o zlepšenie prirodzenej ochrany pokožky. Nájdete ho napríklad v mrkve či brokolici, nektárinkách a marhuliach, alebo v podobe vitamínov v lekárni.
  • Pite veľa vody – slnko pokožku vysušuje, preto nezabudnite na jej hydratáciu ako z von, tak aj zvnútra. Len tak si zachová svoju pevnosť a pružnosť aj po pobyte na slnku.
  • Nezabudnite na ochranné krémy – určite sa nechoďte opaľovať bez dostatočného UV faktora, aj keď je už vaša pokožka snedá.

Zlaté pravidlo po opaľovaní: hydratácia

Tajomstvo hladkej a vypnutej pokožky bez vrások je dostatočná hydratácia. Svoju pokožku by ste mali hydratovať celý rok, počas leta jej však doprajte zväčšenú starostlivosť. K dokonalej hydratácii celého tela vám pomôže napríklad naša obľúbená procedúra z kategórie balneoterapií – zlatý kúpeľ večnej mladosti.  Zabraňuje stratám kolagénu, fantasticky zvlhčuje pleť, eliminuje vrásky a urýchľuje regeneračné procesy pokožky.

Zaostrené na pokožku tváre

Genetické predispozície síce neovplyvníme, no vedeli ste, že až 80 % vrások máme vďaka vysokému UV žiareniu? Starostlivosti o tvár by ste preto pred aj po opaľovaní mali venovať zvýšenú pozornosť. Pred opaľovaním ju nezabudnite natrieť krémom s vysokým ochranným filtrom. Pozor! Make up neplní ochrannú funkciu, preto je potrebné naniesť krém aj podeň. Po opaľovaní je potrebné pokožku tváre dokonale hydratovať.  V prípade, ak ste to so slniečkom prehnali, určite odporúčame Bio Cellular  - intenzívne hlboko regeneračné ošetrenie pre pleť, ktorá je veľmi citlivá alebo poškodená.