Ako zabojovať proti slnkom poškodenej pokožke? | WELLNESS Hotela PARTIZÁN ****
Ako zabojovať proti slnkom poškodenej pokožke?

Vrátili ste sa z dovolenky a máte pocit, že vďaka nadmernému pobytu na slnku je vaša pokožka poškodená? Nápravu rozhodne neodkladajte. Dnes vám prinášame tipy, ako pokožku zachrániť a zabrániť jej  predčasnému starnutiu.

Kedy je moja pokožka poškodená?

Ak netrpíte dlhodobými kožnými problémami, ktoré by ste mali konzultovať s lekárom, je možné že vaša pokožka po letnej dovolenke len dočasne stratila svoju regeneračnú schopnosť. Zvýšenú starostlivosť by ste pokožke mali dopriať v prípade ak:

  • Je začervenaná a pociťujete dlhodobé pálenie
  • Máte na pokožke neesteticky pôsobiace suché miesta a fľaky
  • Šúpete sa pod vplyvom spálenia pokožky na ostrom slnku
  • Máte pocit, že vaša pokožka stratila pružnosť a prirodzený vzhľad

Začnite jemným peelingom

Ošetrenie pokožky by ste mali začať jemným peelingom, ktorý pomôže odstrániť odumreté kožné bunky. Peeling so sebou nesie mnoho ďalších benefitov pre krásu tela:

  • peelingom uvoľníte upchaté póry, ktoré zabraňujú, aby sa výživné látky obsiahnuté v krémoch a maskách vstrebali do pokožky,
  • zbavíte sa nerovnomerne rozloženého opálenia a pigmentových škvŕn
  • vaša pokožka bude hladká  a pripravená na dokonalú hydratáciu.

Odporúčame: celotelový rituál perlová romantika s jemným perlovým peelingom a jogurtovo – perlovou telovou a tvárovou maskou, vďaka ktorému bude vaša pokožka vyživená, omladená a zregenerovaná.

Doprajte si hydratačný kúpeľ

Levanduľa, mlieko a med – to sú hlavné prísady, z ktorých vám v Hoteli Partizán**** pripravíme liečivý Kleopatrin kúpeľ. Kým mlieko a med vašu pokožku dokonale vyživia, navrátia vašej pleti mladistvý vzhľad a krásne ju rozžiaria, levanduľa bude pôsobiť na vaše zmysly, zbaví vás únavy a povzbudí vašu myseľ.

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Základom mlado a sviežo pôsobiacej pleti je hydratácia z von aj z vnútra. Nezabudnite preto piť veľa vody a bylinkových čajov. Poškodenej a suchej pokožke z von pomôžete dôslednou hydratáciou, ktorá by sa mala stať vašim každodenným rituálom. Nie len po vystavení nadmernému slnečnému žiareniu, ale tiež ako prevencia proti starnutiu, je hydratácia dôležitou súčasťou starostlivosti o pokožku. Našim klientom sa dlhodobo osvedčuje masáž čokoládovým a bambuckým maslom, ktorá vás nielen zregeneruje ale zanechá vašu pokožku hĺbkovo hydratovanú a omladenú.