5 tipov na posilnenie imunity | WELLNESS Hotela PARTIZÁN ****
5 tipov na posilnenie imunity

1. SAUNOVANIE

Blahodarná a stovkami rokov preverená ozdravná procedúra. Má priaznivé účinky na kožu, dýchacie cesty, kardiovaskulárny systém, pohybový aparát a psychiku. Pri pravidelnom saunovaní prehrejete organizmus, dlhodobo zvýšite jeho odolnosť a detoxikujete. V Nature wellness center si môžete vybrať spomedzi siedmich sáun rôznej teploty. Dbáme tiež na dodržiavanie saunovej etikety, aby ste sa saunovali správne a výsledný efekt bol čo najlepší. Nezabudnite: do sauny vždy vstupujte zdraví.

2. POHYB

Bez pravidelnej pohybovej aktivity nemôžeme žiť zdravo. Pohyb podporuje kardiovaskulárny systém, pomáha proti obezite a celkovo podporuje imunitu človeka. Stačí 30 minútová prechádzka denne. Pohybová aktivita vyplaví hormóny šťastia, čím je aj naša myseľ pokojnejšia a bez stresu, ktorý je závažným spúšťačom mnohých chorôb. Ideálny je pohyb na čerstvom vzduchu. Počas pobytu v Hoteli Partizán**** si môžete vybrať z množstva športovo-zábavných aktivít v hotelovom parku alebo v blízkosti. Disponujeme tenisovými kurtami, outdoor detským ihriskom s trampolínami, ihriskom na miniloptové hry. Priamo v hoteli máme požičovňu E-bikov a cykopríslušenstva, pred bránami začínajú turistické trasy s možnosťou Nordic Walking. Palice Vám zapožičiame priamo u nás. Susedíme s profesionálnym golfovým ihriskom Gray Bear. K hotelu patrí aj Ajax farma s MiniZoo domácich zvieratiek a tiež MÝTO SKI & BIKE centrum v Mýte pod Ďumbierom.

3. SPÁNOK

Je dokázané, že pokiaľ menej spíte alebo je Váš spánok nekvalitný, ľahko ochoriete. Počas spánku sa celé naše telo regeneruje, je preto dôležité spať 7-8 hodín denne a vyhnúť sa ponocovaniu. Nedostatok spánku tiež zvyšuje hladinu stresu. Izby v našom hoteli sú vybavené kvalitnými pamäťovými matracmi, teplotu si viete nastaviť vďaka inteligentnému systému zónovej regulácie a hlavne.. v prírode je dokonalé ticho. Príďte a vyskúšajte spánok ako v bavlnke.

4. KLIMATOTERAPIA

„Táto terapia je založená na pôsobení čistého ovzdušia oslobodeného od škodlivých klimatických faktorov, ako je znečistenie, hromadenie alergénov a na faktoroch súvisiacich s nadmorskou výškou. Aktívna klimatoterapia využíva jednotlivé klimatické faktory ako vietor, slnko a tieň a ich kombináciu s kinezioterapiou (turistika), športové a outdoorové aktivity ako komplexná terapia.“ (zdroj: http://ask.sk/glossary/klimatoterapia/) U nás sú ideálne horské podmienky, a preto je každá prechádzka alebo v prírode okolo hotela liečivá.

5. BYLINKY

Hovorí sa, že v našej prírode nájdeme liek na všetko. Sme zástancami využívania lesných plodov a tiež bylín, ktoré sú v nízkotatranskej prírode. V našej ponuke nájdete jedlá ochucované bylinkami priamo zo záhradky pri Tálskej Bašte. Pri niektorých procedúrach v Slnečnom SPA rovnako využívame liečivú silu hôr. Naše včielky produkujú lesný med v BIO kvalite. V ponuke suvenírov nájdete aj liečivé sirupy z púpavy, smrekových výhonkov a Divozela veľkokvetého.
Náš tip: šálka horúceho čaju z horskej mäty ochutená Tálskym medom bude pohladením nielen pre Vaše telo ale aj dušu.

 

Posilnite obranyschopnosť Vášho organizmu
počas zážitkového wellness pobytu v Hoteli Partizán****