4 jesenné tipy pre posilnenie vašej imunity | WELLNESS Hotela PARTIZÁN ****
4 jesenné tipy pre posilnenie vašej imunity

Náš imunitný systém je najmä počas sychravých dní vystavený poriadnej skúške. Rozmýšľate ako čo najúčinnejšie zabojovať proti nástrahám chorôb? Aj v našom wellness nájdete niekoľko príležitostí ako posilniť obranyschopnosť a prežiť tak prichádzajúcu jeseň bez väčších ťažkostí.

Šalviový zázrak

Určite ste už počuli o priaznivých účinkoch šalvie. Okrem toho, že pomáha odbúravať stres a napätie, je výborným pomocníkom v boji proti chorobám. Pomáha zlepšovať imunitu, má silný antiseptický a antibiotický účinok a dodáva energiu a vitalitu, ktorá nám počas jesenných mesiacov zvykne chýbať. Obľúbili ste si šalviový čaj? Vyskúšajte k nemu náš šalviový kúpeľ, po ktorom sa budete jednoznačne cítiť ako nový človek.

Všemocná bylinka

Okrem klasických masáží nájdete v našej ponuke aj jednu špeciálnu masáž, ktorá vás zaručene postaví na nohy. Masáž chrbta bylinnou zmesou je zameraná na prečistenie dýchacích ciest a pľúc. Hlavné ingrediencie, ktoré sa pri nej používajú sú eukalyptus, horské byliny a borovica. Tá má silné zdravotné využitie a okrem toho, že napomáha liečiť chrípku a prechladnutie, pocítite aj jej protireumatické účinky. Pozitívne tiež vplýva na pokožku a oceníte aj jej prekrvujúce pôsobenie, najmä ak vás trápi svalová únava.

Je vám neustále zima?

Zázvor ako ozdravnú ingredienciu bežne používame pri príprave čajov. Výborne nás z vnútra zohreje a rovnako skvelé účinky má na naše telo aj zvonka. Ak máte pocit, že sa žiadnym spôsobom „neviete zohriať“, vyskúšajte hydromasáž so zázvorovým termozábalom. Zázvorový zábal vám výborne prečistí vaše pľúca a pomôže vášmu telu k správnej termoregulácii.

Stará dobrá sauna

O pozitívnych účinkoch saunovania ste už určite počuli. Vedeli však, že taktiež napomáha posilniť náš imunitný systém? Saunovanie podporuje tvorbu bielych krviniek a znižuje hladinu stresu, čo pozitívne vplýva na našu obranyschopnosť. Podľa výskumov tiež  znižuje pravdepodobnosť, že prechladnete alebo ochoriete na chrípku až o 30 %.

Zabojujte proti sychravému počasiu spolu s nami a využite zdravotné benefity, ktoré prinášajú SPA procedúry. Príjemné prežitie jesene bez zbytočných chorôb vám želá wellness tím Hotela Partizán****.