4 výhody letného saunovania | WELLNESS Hotela PARTIZÁN ****
4 výhody letného saunovania

Patríte k milovníkom saunovania, no počas letných mesiacov vás to do vyhriatej sauny až tak neláka? Návšteva sauny v lete však so sebou nesie skvelé benefity, na ktoré by ste nemali zabúdať. Prospieva zdraviu, bojuje proti poteniu a „naučí“ vaše telo, ako sa správne vyrovnávať s letnými horúčavami.

1. Teploty vás nedostanú

K hlavným výhodám letného saunovania patrí prispôsobenie sa vášho organizmu na teplotné výkyvy. Oveľa ľahšie budete zvládať vysoké teploty a aj tie najväčšie horúčavy budú pre vás znesiteľnejšie. Je pre vás leto strašiakom najmä kvôli nadmernému poteniu? Sauna odstraňuje aj tento problém. Dokáže totiž upraviť termoreguláciu tela a znížiť tak tvorbu potu, ktorý naše telo produkuje v teple vo väčšom množstve, aby sa schladilo. Nezabudnite však teplý pobyt v saune pravidelne striedať s ochladzovaním, ktoré samotné napomáha k vyrovnaniu teploty vášho tela.

2. Zbohom malátnosti a únave

Cítite sa v lete menej výkonní a viac vyčerpaní namiesto toho, aby vám slnečné dni pridávali energiu? Sauna vám tento problém pomôže zaručene odstrániť. Je to totiž skvelým miestom kde odbúrate stres, oddýchnete si a znížite príznaky nervozity.

3. Choroba v lete? Saunovaním jej predídete

S nachladnutiami sa počas teplých mesiacov až tak často nestretávame, preto zvykneme saunovanie vynechávať. Imunita však dostáva zabrať, aj keď vonku svieti slnko. Ak celý deň sedíte v klimatizovanej miestnosti a v poobedných hodinách prechádzate z kancelárie do horúceho vonkajšieho prostredia, môžete sa stretnúť s ochorením dýchacích ciest. Ďalšou daňou, ktorú si odnášame za príjemný chlad na pracoviskách, sú ochorenia pohybovej sústavy, ktoré môžeme vnímať ako bolesti kĺbov či „seknutie“ chrbtice. Saunovaním týmto nepríjemnostiam predídete a vaše leto strávite plnohodnotne.

4. Pre zdravú a hydratovanú pleť

Ak vás potenie až tak netrápi a energia vám počas leta neubúda, výhody saunovania možno nájdete v jej pozitívnom vplyve na vašu pokožku. Pravidelné saunovanie prispieva k jej pevnosti a pružnosti a rovnako ako zvyšuje jej odolnosť proti zimným mrazom, takisto pomáha v boji proti horúcemu slnku.

V neustálom spojení s prírodou

Nature Wellness Centrum nášho hotela sa počas leta mení na príjemné prostredie, v ktorom ostávate spojení s prírodou, aj keď si vychutnávate bublinky jaccuzi a plávanie vo vnútornom bazéne. Z obľúbeného vodného sveta prejdete priamo na horskú lúku, kde si môžete vychutnávať slnečné lúče. V príjemných masážnych miestnostiach slnečného SPA si môžete dopriať relaxačné procedúry, ktoré prospievajú vášmu telu, dodávajú mu potrebnú hydratáciu a napomáhajú regenerácii vašej pokožky.

Želáme vám príjemné saunovanie a wellnessovanie aj počas letných mesiacov.