3 tipy pre účinný jarný detox | WELLNESS Hotela PARTIZÁN ****
3 tipy pre účinný jarný detox

Cítite sa po dlhej zime unavene a bez energie? Jar je ten správny čas na poriadny detox celého organizmu. Ako začať a čo robiť, aby sa vaše telo úspešne zreštartovalo?
1. Začnite z vnútra
Aj keď rôzne pleťové kúry a masky určite odporúčame, aby bol výsledok čo najlepší, detox by ste mali začať z vnútra. Začnite pravidelným pitným režimom (čistá voda, minerálka, bylinkové čaje) a obmedzte konzumáciu ťažších jedál a nezdravých sacharidov a nahraďte ich väčšími porciami zeleniny. Výsledok budete vidieť už po prvom týždni miernejšieho stravovania. Vaša pleť sa vyčistí, vďaka hydratácii sa pekne vypne a bude žiarivejšia.
2. Zamerajte sa na seba
Aj keď popri práci a rodine je občas ťažšie venovať sa sebe, vaše telo relax určite ocení. Odporúčame:

  • Viac pohybu na čerstvom vzduchu - stačí dlhšia prechádzka v prírode, kde načerpáte energiu z prvých jarných lúčov.
  • Relaxačný kúpeľ  - voňavý kúpeľ zreštartujte nielen vaše telo ale tiež uvoľní myseľ a zaženie depresívnu náladu. Odporúčame vám náš liečivý kúpeľ, ktorý pomáha pri nespavosti a nervozite.
  • Vytvorte si rituály - nezabudnite, že ak má detox naozaj fungovať, nie je to záležitosť dvoch dní. Poriadny detox vyžaduje aspoň 2 - 3 týždne, kým si vaše telo navykne na nový režim a začne "spolupracovať". Vyhraďte si preto kúsok času na seba pravidelne.

3. Detoxikujte celé telo
Keď už ste započali prvé kroky k detoxikácii, je na čase, aby ste dostatočnú starostlivosť dopriali aj vášmu telu. Pre vyplavenie nežiadúcich toxínov z tela jednodznačne odporúčame lymfodrenážnu masáž. Je obzvlášť vhodná pre unavené telo, podporuje imunitný systém, detoxikuje celý organizmus a a pomáha uvoľňovať nadbytočné tekutiny z tela von. Masáž sa vykonáva bez oleja.
Okrem celotelovej lymfodrenážnej masáže odporúčame balíček Tálske spa, v k torom nájdete aj lymfodrenáž tváre. Odporúčame ju ak máte dlhodobé problémy s pleťou, aknóznu pleť a taktiež ako prevenciu vzniku vrások. Wellness balíček Tálske spa taktiež obsahuje bylinný kúpeľ a peeling celého tela, vďaka čomu bude vaša pokožka opäť hladká, svieža a krásne prekrvená.